Artykuły

pdf

Księgowy/Księgowa

Nadleśnictwo Karnieszewice

Podstawowa jednostka gospodarcza i organizacyjna w strukturze Lasów Państwowych.

Branża: Administracja
Rodzaj pracy: praca stała
Stanowisko: Księgowy/Księgowa
Wakatów: 1
Miejsce pracy: Trawica koło Sianowa
Wymagania:

1. Wykształcenie średnie ekonomiczne lub wyższe ekonomiczne o specjalności rachunkowość, finanse, ekonomia i 1 rok stażu pracy na stanowiskach związanych z księgowością

2. Znajomość obsługi komputera, urządzeń peryferyjnych oraz pakietu biurowego MS Office

3. Brak przeciwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na danym stanowisku.

Obowiązki:

1. Prowadzi likwidaturę wszelkich otrzymanych faktur VAT, rachunków i innych dokumentów księgowych zewnętrznych, z wyjątkiem faktur z zakładu usług leśnych (ZUL). 2. Odbiera w EZD od merytorystów opisane faktury i inne dokumenty (m.in. polisy ubezpieczeniowe, rachunki, noty księgowe) w celu ich zaksięgowania z zakresu: ubezpieczeń i zakupu materiałów. 3. Odpowiada za księgowanie ubezpieczeń i rejestru zakupu materiałów. 4. Sprawdza pod względem formalno-rachunkowym: rachunki i faktury VAT, noty księgowe, zastępcze dowody księgowe, wnioski o częściowe sfinansowanie kosztów zakupu okularów i inne dokumenty księgowe. 5. Dekretuje i księguje na urządzeniach komputerowych: rachunki i faktury VAT, noty księgowe, zastępcze dowody księgowe (np. opłaty itp.), wnioski o częściowe sfinansowanie kosztów zakupu okularów i inne dokumenty księgowe. 6. Sporządza noty korygujące własne. 7. Sporządza i dokonuje przelewy za wszelkiego rodzaju zobowiązania Nadleśnictwa. 8. Dekretuje i księguje na urządzeniach księgowych wyciągi bankowe. 9. Sporządza wezwania do zapłaty dotyczące należności uzgadnianych kont oraz dokonuje naliczenia odsetek, oraz rekompensat EURO. str. 2 10. Odpowiada za windykację pozostałych należności zgodnie z zakresem czynności. 11. Uzgadnia obroty i salda na kontach księgowych. 12. Szczegółowy zakres obowiązków zostanie określony na etapie zatrudnienia.

1. Umowę na czas określony (na zastępstwo ok.15 m-cy ). 2. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy. 3. Wynagrodzenie według zasad wynikających z PUZP dla pracowników PGL LP.

Sposób aplikowania: VIII. Wymagane dokumenty 1. CV oraz list motywacyjny opatrzony własnoręcznym podpisem (z adresem do korespondencji i telefonem). 2. Skany/kserokopie świadectw pracy i lub zaświadczenie o zatrudnieniu potwierdzające posiadane doświadczenie zawodowe, wymagane na danym stanowisku. 3. Skany/kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje zawodowe. 4. Skany innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursów, szkoleń, dotyczących stanowiska pracy, na które prowadzona jest rekrutacja. 5. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika LP z własnoręcznym podpisem kandydata – Załącznik nr 1. str. 3 6. Klauzula informacyjna RODO z własnoręcznym podpisem kandydata – Załącznik nr 2. 7. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - Załącznik nr 3 IX. Termin i miejsce składania ofert 1. Wymagane dokumenty (skany) należy przesłać elektronicznie na adres: karnieszewice@szczecinek.lasy.gov.pl z tematem wiadomości „Nabór na stanowisko księgowy- umowa na zastępstwo” lub złożyć w sekretariacie Nadleśnictwa w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko księgowy- umowa na zastępstwo”. 2. Termin składania dokumentów – do 12 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00. 3. Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.